Blues Brothers (Cazcı Kardeşler)

FİLMLER

Blues Brothers (Cazcı Kardeşler)

Blues Brothers (Cazcı Kardeşler)
[bws-rating]

Yönetmen: John Landis,
Senaryo : Dan Aykroyd, John Landis,
Yapım : 1998
Süre : 123 dakika
Kategori: Diğer
Ülke : Amerika,
Tür : Film, Müzik
Diğer Adı: Blues Brothers – il mito continua, Blues Brothers 2000: El ritmo continúa, Les frères Blues 2000, Los hermanos caradura 2000, Blues Brothers 2000: O Mito Continua

Blues Brothers (Cazcı Kardeşler)

Onlar geri döndü! Ünlü ‘Cazcı Kardeşler’ grubunun birçok blues hayranı için taşıdığı misyonunun üzerinden on sekiz yıl geçmiştir. Hapishaneden yeni çıkan Elwood Blues kendine yeni görevler edinmiştir: dağılmış olan grubu yeniden biraraya getirmek, aralarındaki aile bağlarını yeniden sağlamlaştırmak ve öksüz bir çocuğu hayata döndürmek.

Hapishaneden yeni çıkan Elwood, 11 yaşındaki öksüz bir çocuğun hastane masraflarını karşılamak için dağılmış olan grubu tekrar toplamaya karar verir.

Başlayan yolculuğa katılan barmen Mack’in ortamı renklendirmesi ve grubu tekrar popüler hale getirmek için çırpınan ve tabii ki diğer grupların arasından sıyrılma mücadelesiyle beklenmedik şekilde ortaya çıkan polis, mafya ve birtakım sağcı örgütlerle yapılan mücadeleler anlatılıyor. Bolca da müzik.

Sinema dünyasının klasikleşmiş komedilerinden biri olan Cazcı Kardeşler’in yıllar sonra devamı niteliğinde çekilen filmde yine Dan Aykroyd ve John Goodman seyirciyi gülmekten kırıp geçiriyorlar.

Switzerland 29 May 1998 (German speaking region)
Portugal 4 June 1998 (Festróia Film Festival)

The Blues
Önceki The Blues
Sonraki Quills
Quills

Yorum Yap