Tanıklar Karma Sergisi

Tanıklar Karma Sergisi Tamsanat online galeride.

Serginin Adı

Tanıklar Karma Sergisi

Açılış Tarihi

10.10.2013

Kapanış Tarihi

9.10.2014

ONLINE SERGİ ESERLERİ

0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0

TANIKLAR

Tamsanat 10 Kasımda Cumhuriyetimizin kurucu önderi M. Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 75. yılını kendi alanlarında başarıya ulaşmış “genç sanatçıların” çalışmalarından oluşan karma sergiyle anıyor..

Bir orta çağ imparatorluğundan Cumhuriyetin doğuşuna tanıklık eden modernleşme serüveni 1923-1938 yılları arasındaki 15 sene güzel sanatlar alanında devrim niteliğindedir.Bu süreçte 1926 da açılan Gazi Eğitim Enstitüsün’de faaliyete geçirilen resim bölümü, Sanay-i Nefise mektebinin güzel sanatlar akademisine dönüştürülmesi, resim öğrenimi için Avrupa’ya öğrenci gönderilmesi ve Avrupa’dan gelen yabancı hocalardan da yararlanılması, resim yarışmalarının düzenlenmesi ve devlet binalarına sanat eserlerinin konulmaya başlanması gibi bir çok gelişmeyi ve yönlendirmeyi görebilmekteyiz.

Sanatın tüm kollarının ve sanat kurumlarının Cumhuriyetin tüm değerleriyle eş zamanlı hedef alındığı bu günlerde sanatın ve sanatçıların varlığını devam ettirebilmeleri için Cumhuriyete ve onun değerlerine çok şey borçlu olduğunu görüyoruz. Biz sanatçılar ve sanatın devamını sağlayacak genç sanatçı adayları olarak Cumhuriyetimizin 90. Yılını 10 Kasımları anma niteliğinden ziyade Atatürk’ü ve yarattığı birikimi anlama günü olarak kabul ediyor ve bu anlamlı günde Tamsanat online galeri’de eserlerimizle buluşuyoruz.

Abbas KETİZMEN
Alptekin SOY
Aras YALÇINKAYA
Ayşe KARABEY
Banu YALÇIN
Didem GÜMÜŞTEKİN
Evrim ÖZESKİCİ
Güzin AYRANCIOĞLU
Hazal BAŞARIR
İlayda ÇETİN
Nihal DEMİR
Nihan AKDEMİR
Nur GÖKBULUT
Nuran SAY
Mine DEĞİRMENCİ
Oğuzhan KORKUT
Ömer SAYLIK DAVUTOĞLU
Rengin YALÇINKAYA
Rezzan GÜMGÜM
Selin GÜNEŞTAN
Selin ŞAHİN
Şengül ACİL
Sezai KARA
Tunahan ÇAKIR
Yılmaz YÜCEL
Yasemin KAYABAŞI

 

Yorum Yap